تلگرام

آپارات

اینستاگرام

جستجو
 

برنامه تغذیه سودآور برای گاوهای شیری-بخش دوم

خانه > تغذیه دام  > برنامه تغذیه سودآور برای گاوهای شیری-بخش دوم

برنامه تغذیه سودآور برای گاوهای شیری-بخش دوم

برنامه تغذیه سودآور برای گاوهای شیری-بخش دوم

عنوان: برنامه تغذیه سودآور برای گاوهای شیری-بخش دوم

Profitable Feeding program for Dairy cattle

 

منبع: Animal and Food Science  Department of

 

مرحله سوم: اجرایی کردن برنامه تغذیه ای

Step 3: Putting the Feeding Program in Place, Implementing a sound Feeding Program

آزمون نمودن علوفه ها و بالانس کردن جیره جهت استفاده کردن علوفه در دسترس یک نقطه شروع جهت توسعه و پیشرفت یک برنامه غذایی و برنامه مدیریتی برای تولید شیر در یک گله است. دامدارن باید به صورت نزدیک و تنگاتنگ با متخصصین تغذیه خود در طراحی یک برنامه تغذیه ای همراهی کنند. بنابراین نیاز تغذیه ای دامها باید مشخص شود و هزینه های تغذیه ای نیز به حداقل برسند. بعد از طراحی یک برنامه غذایی، مرحله اساسی بعدی اجرایی نمودن آن است و این مرحله باید تحت کنترل دامدار و متخصص تغذیه باشد.

در ابتدا جیره روی کاغذ متوازن می­گردد، این موضوع مهم است که تغییرات در سیستم تغذیه ای اعمال گردد و در جیره متعادل شده منعکس شود. این تغییرات می­تواند شامل یک تغییر در مخلوط دانه هایی که به گاوها داده می­شود و یا در مقدار هر یک از علوفه هایی باشد که مورد تغذیه گاو قرار می­گیرد.

در بعضی از مواقع، مقدار مخلوط دانه هایی که به دام داده می­شود، می­تواند بر اساس کیفیت علوفه های موجود در جیره تغییر کند. این تغییرات که ممکن است نادیده نیز گرفته شوند، تاثیر بسزایی روی جریان مالی دامداری خواهند داشت.

         

عدم تغذیه مناسب در مقدار دانه ها یا علوفه ها می­تواند در اوایل دوره شیردهی، تولید را کاهش دهد. بنابراین همیشه در فراهم آوردن مقدار دانه ها و علوفه هایی که در جیره لیست شده اند، تاکید نمایید. اگر از TMR Mixer استفاده می­نمایید، مقیاس ها را بررسی کنید تا به درستی عمل کنند و اطمینان حاصل کنید که مقدار صحیح از هر ماده مغذی که در جیره وجود دارد را استفاده نمایید.

استفاده از ترکیب علوفه و دانه ها یک کلید اساسی جهت تولید گاوها بر اساس پتانسیل شان است. اگر گاوها در اوایل دوره شیردهی غذای بیشتری بخورند، شیر بیشتری می­توانند تولید کنند. میزان مصرف غذا توسط سایز گاو، مقدار شیر تولیدی، تازه زا بودن گاو کنترل می­شود. گاوهای با تولید بالاتر نیاز به غذای بیشتری نسبت به دامهای

با تولید پایین دارند. اگر آخور دامها قبل از غذا دهی مجدد خالی شود، گاوها باید بعد از پر شدن آخور غذای بیشتری مصرف کنند. اگر سیستم غذادهی بر اساس TMR باشد، مقدار غذای اضافی که دام مصرف می کند، باید شامل تمام خوراک های موجود در جیره باشد نه فقط علوفه بیشتر. از طرف دیگر فضای کافی از آخور باید فراهم شود تا همه گاوها از جمله گاوهای ترسو و خجالتی و تلیسه های تازه زا بتوانند از خوراک تازه ریخته شده مصرف کنند و آخور خوراک نیز باید به طور مداوم تمیز شود. تغییرات در علوفه باید به تدریج ایجاد شود تا از مشکلات سلامتی جلوگیری گردد.

مدیریت گاوها باید به گونه ای باشد که برای خوردن غذای بیشتر در طول روز تشویق شوند. در ایالت Michigan، در یک تحقیق بررسی نمودند که اگر در تمام طول شبانه روز غذای جلوی دامها باشد، آنها بالغ بر 10 بار در طول روز غذا مصرف می­کنند. اگر گاو زمان بیشتری برای مصرف غذا در طول روز داشته باشد، به دنبال آن زمان بیشتری را می­تواند روی زمین دراز کشیده و نشخوار کند و میکروبهای شکمبه نیز موثرتر عمل می­کنند، بنابراین پتانسیل  دام برای تولید شیر بیشتر شده و سالم تر خواهد بود.

زمان عامل مهمی است تا این اطمینان را حاصل کنید که گاوهای شما یک جیره متوزان مصرف می­نمایند و سود مالی قابل قبولی نیز در اختیار شما قرار می­دهند.

مرحله چهارم: ارزیابی موثر بودن هزینه های مصرف شده در برنامه های غذایی گاوهای شیری

 Step 4: Evaluating the Cost Effectiveness of Dairy’s Feeding Program

 زمانیکه برنامه غذایی گاوهای شیری را مشاهده می­کنیم باید آنها را از جنبه های مختلفی بررسی نماییم.

1.آیا گاوها به اندازه کافی مواد مغذی دریافت می­کنند تا تولید شیر را در آنها پشتیبانی کند؟؟؟

گاوهایی که دچار کمبود پروتئین و انرژی هستند شیر کمتری تولید می­کنند، زمانیکه پروتئین به جیره اضافه می­شود تولید شیر را در عرض یک هفته افزایش می­دهد. گاوهایی که به اندازه کافی انرژی دریافت نمی­کنند به اوج تولید نخواهند رسید و لاغرتر از حد مورد انتظار هستند و به راحتی نیز آبستن نمی­شوند. میزان امتیاز بدنی در هر یک از مراحل شیردهی نشان می­دهد که تا چه اندازه تغذیه و برنامه مدیریتی توانسته است در سیستم دامداری شما به خوبی عمل کند.

مواد معدنی و ویتامین ها برای تولید شیر موثر باید به اندازه کافی در سیستم تغذیه دامها وجود داشته باشند. کمبودها می­توانند تولیدمثل و توانایی دام برای مبارزه با عفونت ها مانند ورم پستان را تحت تاثیر قرار دهد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی که هزینه های بالایی نیز دارند، مقادیر مناسب از مواد معدنی و ویتامین ها باید برای تمام گروه ها ( گاوهای شیرده، گاوهای خشک و تلیسه ها) تامین شود.

امتیاز بدنی پیشنهادی برای مراحل مختلفی شیردهی

مرحله شیردهی

امتیاز بدنی

زایمان (مرحله تولد گوساله)

25/3-3

ابتدای شیردهی

5/2

مرحله میانی شیردهی

75/2

مرحله پایانی شیردهی

3

زمان خشک کردن

25/3-3

2.کاملا واضح است که گاوهای شیری قدرت انتخاب کردن خوراک و ارجحیت قائل شدن بین انواع مواد غذایی را دارند. زمانی که انواع جیره های غذایی را ارزیابی می­کنیم باید قدرت انتخاب را از آنها بگیریم. تکه های بلند علوفه

 برای تحریک کردن جویدن و نشخوار کردن گاوها لازم است و زمانی که میان گروهی از گاوها قدم می­زنیم حداقل %60 آنها باید در حالت استراحت، مشغول جویدن و نشخوار کردن باشند.

3.هنگام بررسی یک برنامه تغذیه ای باید مطمئن شویم که آیا این برنامه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. برای تحقق این امر باید هزینه های مرتبط به تغذیه گاوهای خود را مرور کنیم. چندین راهکار وجود دارد که می­توانیم هزینه ها را کاهش دهیم و همزمان نیز سبب حفظ تولید شیر و حتی افزایش تولید شیر به ازای هر راس دام شویم:

  • حداکثر کردن مصرف علوفه ها. علوفه های با کیفیت بالا جز ارزان ترین منابع غذایی برای تلیسه ها و گاوهای شیرده هستند. مخلوط دانه ها نیز باید به عنوان تکمیل کننده ارزش غذایی به علوفه اضافه شوند.

  • تست کردن علوفه ها و بالانس جیره ها یک نقطه کلیدی برای این است که علوفه ها یک بخش بسیار اقتصادی در در برنامه غذایی دامها باشند.

  • چه زمانی سیلو و یونجه خود را از نظر ارزش غذایی آزمون نمودید؟؟؟ اگر چندین ماه از تست آنها گذشته، مجددا آنها را آنالیز نمایید تا اگر ارزش غذایی آنها تغییر کرده کرده است، جیره نیز بر اساس تغییرات، متوازن و بالانس شود.

  • آیا استفاده از مخلوط دانه ها نشان دهنده یک خوراک مناسب و اقتصادی در منطقه شما محسوب می شود؟

  • آیا برای تلیسه ها و گاوهای خشک، مقدار و ترکیب دانه هایی که مصرف می کنند بر اساس احتیاجاتشان می باشد؟ و از علوفه ها نیز برای تغذیه این گروه ها استفاده می شود.

  • حجم مواد مغذی در دانه ها متفاوات است، به این مسئله توجه لازم را نمایید تا بتوانید به خوبی احتیاجات دام را تامین نمایید.

  • اثربخشی و هزینه را نسبت به ضریب سود انواع افزودنی ها و مکمل ها در مخلوط انواع دانه هایی که مورد تغذیه قرار می­گیرند ارزیابی نمایید. آیا استفاده از این محصولات منجر به پاسخ مفیدی در گله شده اند؟

مانند یک تجارت، مرور و بررسی هزینه ها و انواع برنامه های مدیریتی بسیار مهم است. برای هر تجارت موفق، با کنترل کردن هزینه ها و افزایش بهره وری، سود به حداکثر میزان ممکن می­رسد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید